Навіщо раніше у хрущовках робили вікно між ванною та кухнею
Навіть не всі мешканці будинків радянської споруди правильно можуть відповісти на це питання. Є кілька версій які надає нам сайт varto.org.ua.
Вікно між ванною та кухнею – захист від вибуху газу
У багатьох будинках для нагрівання води встановлювали газові колонки у ванній кімнаті. Вікно мало погасити вибухову хвилю під час вибуху побутового газу. Але вікна були глухі. Тим більше вікна ставили навіть там, де ніколи не планувалося проводити газ і встановлювати колонки. Значить, ця версія малоймовірна.
Вікно між ванною та кухнею бореться з туберкульозом
Вікна встановлювали для забезпечення сантехнічних норм безпеки. Раніше за нормами освітленості у всіх житлових приміщеннях квартири мало заходити денне світло, як мінімум на 2 години на добу. У 1950-1960 йшла активна боротьба з туберкульозом. Туберкульозна паличка добре розмножується у вологому середовищі. Вікно робили, щоб сонячне світло проникало в санвузол, вбивало бактерії та знезаражувало повітря.
Але вікно себе не виправдало, оскільки було високо, сонячне світло практично не потрапляло. Багато мешканців зафарбовували вікно фарбою або ліквідували, тому що зазнавали дискомфорту з приводу того, що можна подивитися з кухні, що відбувається у ванній кімнаті.
Вікно між ванною та кухнею як засіб безпеки
Коридори в квартирах раніше були вузькі, двері міцні і відчинялися усередину. Якщо замок заклинювало або з домочадцями відбувалося лихо у ванній кімнаті (наприклад, інфаркт чи інсульт), зламати двері було дуже складно. І тоді виручало вікно, яке було розташоване між ванною та кухнею.
Вікно між ванною та кухнею як джерело світла
Ця версія найбільше схожа на правду. У хрущовках часто були перебої з електрикою або його відключали в час з метою економії. Тоді у ванній кімнаті виручало вікно, звідки надходило світло з кухні.
Нині такі вікна не роблять. Та й забудовник може спроектувати будинок так, що у вікна сонячне світло може потрапляти, а може, ні.